Průmyslová automatizace

Máme bohaté zkušenosti s návrhem a realizací robotických pracovišť s roboty ABB a KUKA.

  PRŮMYSLOVÉ ROBOTY

  JEDNOÚČELOVÉ STROJE

  REPASE STROJŮ

  KOLABORATIVNÍ APLIKACE

Naše realizace zde

Oživujeme a optimalizujeme roboty značek ABB, KUKA, UR a Fanuc. Dodáváme kompletní robotická pracoviště včetně veškerých periferií. Zaintegrujeme potřebné periferie včetně značení, broušení, šroubování, nýtování a podobně.

značení laserem, inkoustem, etiketami či razníkem

střižné, brusné a další následné operace s díly

kontrola kompletnosti a kvality výrobku

dávkovací zařízení a vibrační podavače

dopravníková technika

montážní přípravky

Robotizovat lze spousta operací, ale ne vždy to má ekonomický přínos. Proto u nás neváhejte poptat specifické požadavky a my se budeme projektu individuálně věnovat.

Paletizace

Robotické paletizátory jsou efektivní řešení, jak naskládat výrobky na paletu. Pro pracovníka je tato práce ergonomicky náročná a lze jednoduše zautomatizovat.

Jsme schopni paletizovat většinu typů výrobků: papírové krabice, plastové přepravky, pytle, plechovky, sudy, desky, plechy,…

Prázdné a plné palety lze vozit ručně, nebo můžeme součástí pracoviště zaintegrovat zásobník na prázdné palety a vyvážecí dopravník a tím výrazně zvýšit bezobslužnost linky a eliminovat prostoje.

Obsluha vtřikolisů

Šestiosé roboty u vstřikolisů poskytují řadu výhod oproti lineárním robotům: 

možnost bočního odběru z lisu

složité trajektorie u komplikovaných výlisků

post-procesní operace s výliskem

veliká flexibilita a univerzálnost robotu

Kromě standardní aplikace odběru výlisku a odložení na dopravník můžeme pracoviště doplnit o další potřebné součásti. Založíme komponenty připravené vibračními podavači. Zkontrolujeme díl po odběru ze vstřikolisu. Automaticky označíme výlisek (laser, Inkjet, etikety, razník,…) Máme zkušenosti s automatickým odstřihem vtoků a s kompletací výlisku s dalšími komponenty.

Doplněním pracoviště o potřebné vybavení jsme schopni Vám dodat výrobní buňku ke vstřikolisu, která integruje více požadovaných post-operací s výliskem. 

Roboty umíme umístit vedle stroje, nebo ho posadit na pevnou desku lisu.

Obsluha strojů

Mezi další aplikace typu Machine tending patří především obsluha CNC strojů, kde robot může zakládat polotovary a současné odebírat hotové výrobky.

Dále obsluhujeme tvářecí stroje, montážní stroje a v podstatě jakékoliv stroje vyžadující pravidelné odebírání výrobku, či vkládání komponent. 

Jednoúčelové stroje

Vyrábíme širokou škálu jednoúčelových strojů:

montážní stroje

kontrolní stroje

nýtovací stroje

řezačky fólií

značící stroje (laser, inkjet, etikety)

dopravníková technika

Všechny stroje ladíme na míru naším zákazníkům.

Námi vyráběné stroje jsou určené pro ruční obsluhu, nebo jsou plně automatické včetně podavačů komponent a případně i včetně robotického manipulátoru.

Montážní linky

Integrujeme roboty do komplexních výrobních linek, kde roboty slouží k předávání materiálů/komponentů/polotovarů v rámci daného procesu. Řízení robotu je přizpůsobeno komunikaci s nadřazeným PLC libovolného výrobce skrze průmyslovou sběrnici.

Fotogalerie